Швидкість доступу в мережу Інтернет

Майже всі провайдери, пропонуючи свої послуги, звертають увагу потенційних абонентів на максимально можливі теоретичні значення швидкості, можливі для конкретного способу підключення. Це відбувається, тому що, з точки зору кінцевого користувача, однією з основних характеристик підключення до Інтернету є швидкість доступу в Мережу. На практицішвидкість інтернету буде нижчою, чим вказано по тарифу,тому щоінтернет-провайдеривказуютьшвидкість «до», тобтомаксимальноможливу, а не робочу. На швидкість впливає багато незалежних факторів, а також залежних — як від абонентів, так і від провайдера, звичайно в рамках повноважень та можливостей відповідальності кожного. Назвемо основні з них:

• тарифний план, якийвстановлює провайдер.

• впливають технології каналу передачіінформаціїі завантаженостімережііншимикористувачами. Якщо загальнапропускнаможливість каналу буде обмежена, то чим більшекористувачівзнаходиться в мережіі чим більшевони скачуютьінформації одночасно, тим більшепадає швидкість, оскількизалишається меньше «вільного місця».Наприклад , коли всі Ваші сусіди використовують торрент, щоб скачати фільм, швидкість буде знижуватись.

• швидкість завантаження сайтів, дояких ви звертаєтесь. Наприклад, якщо на момент завантаження сервер можевіддатикористувачу дані, зішвидкістю менше 10 Мбіт/сек, то навіть якщо у вас підключениймаксимальний тарифний план, більшого ви не доб’єтесь.

• Проблеми з обладнанням кінцевого користувача – якщо Ви маєте застарілий роутер або неправильно налаштований роутер, стару мережеву карту (пропускназдатність «100-мегабітних» мережевих карт, насправді не перевищує 80-90 Мбіт/с (в дешевих моделях 35-40 Мбіт/с), або не відповідні їй драйвера – можливий результат у вигляді низької швидкості доступу в мережу.

• Слабий або застарілий ноутбук, планшет, комп’ютер.

• Проблеми з програмним забезпеченням, віруси – низька швидкість інтернету дужу часто пов’язана з наявністюрізного роду шкідливогопрограмногозабезпечення на комп’ютері.В дійсності, це одна з основних причин. Більш того, до «шкідливого» в даному випадку можна віднести всілякі панелі Ask.com, Yandex, пошук і захисник Mail.ru. Часто, коли приходиш до користувача, який скаржиться на те, що інтернет гальмує, достатньо видалити всі ці не потрібні, але встановлені програми з комп’ютера.

• Також впливає і географічне розташування серверу,та встановленій VPN. Наприклад, якщо файл завантаження знаходиться на сервері в Україні, причому підключеному до тих же каналів зв’язку, що й висамі, швидкість буде вищою. Якщо ж сервер знаходиться в США –проходження пакетів може сповільнитися, результат того – більш низька швидкість інтернету.

• Ще одним факторів для недосвідчених користувачів є те, що вони не розуміють одиниці виміру. Наприклад, якщо користувач не відрізняє байти від біт, то легко може їх спутати або прийняти за одне і те саме.

В такому разі він порахує час для скачування фільму через торрент приблизно так:
— Фільмзаймає 1 400 «мегабіт».
— Швидкістьінтернету 30 «мегбіт» в секунду.
— Фільмскачується за 1 400 / 30 = 46,6 секунды.
Насправді швидкість інтернету 30 мегабіт в секунду = 3,75 мегабайта в секунду. Відповідно, 1 400 мегабайт потрібно ділити не на 30, а на 3,75. В такому випадку, часскачування становитиме 1 400 / 3,75 = 373 секунди.

• Необхідно враховувати також і тимчасовий, динамічний, постійно мінливий характер маршрутів доступу в мережі Інтернет від однієї його точки до іншої.

Наприклад:

  1. Якщо в даний момент часу при доступі з України до певного сайту в Європі може використовуватися один маршрут, то через деякий час (нехай і короткий), цей маршрут може зміниться, що призведе до невизначених змін швидкості і часу доступу до нього.
  2.  Досить часто в різних частинах мережі Інтернет відбуваються аварії на телекомунікаційних магістралях і основних маршрутизаторах. У таких випадках весь трафік перенаправляється по резервним, більш повільним каналам. Мережа Інтернет являє собою розгалужену структуру, де швидкість доступу залежить як від приймаючої сторони, так і від віддаленого джерела.
  3. Часто зустрічається ситуація, коли до тих чи інших інтернет-ресурсів штучно обмежується швидкість доступу для запобігання великих перевантажень і щоб уникнути подальшої недоступності ресурсу.

Всі подібні процеси конкретний провайдер найчастіше контролювати не може. І жоден провайдер в загальному випадку не може гарантувати не тільки певної швидкості доступу до конкретного ресурсу, а й саму можливість такого доступу. Лише вкрай обмежена кількість ресурсів, яке контролюються Вашим провайдером і відносяться до зони його відповідальності, можуть бути гарантовано (з великою часткою ймовірності) доступні його абонентам. Але ми постійно працюємо над розширенням своїх зовнішніх каналів в мережі Інтернет, не допускаючи «узького горла» на виході із своєї власної мережі. Також постійно моніторимо (відслідковуємо) ситуацію на предмет виявлення і попередження аварійних і позаштатних ситуацій в зоні своєї відповідальності, щоб забезпечити якість «останньої милі» до кожного абонента.